Uwolnij swój głos,
śpiewaj i mów zdrowo. 
Uczyń go jedynym
i niepowtarzalnym.

Janusz Bazylewicz

NAUCZYCIEL ŚPIEWU / TRENER GŁOSU / TERAPEUTA GŁOSU

Nauczanie śpiewu to przede wszystkim moja pasja. Sukces rozwoju ucznia opieram o indywidualne podejście. Stosuję elementy różnych technik, jak i autorskie metody pozwalające w możliwie szybkim czasie  i zdrowo uwolnić głos. Lekcje śpiewu online i stacjonarnie.

TWÓRCA KANAŁU
MY VOICE ART

Prowadzę kanał na YT MyVoiceArt w ramach, którego za darmo dzielę się wiedzę dotyczącą zdrowego śpiewu. Propaguję wiedzę o zdrowej technice śpiewy i uniwersalne podejście do techniki wokalnej opartej o anatomiczne i fizjologiczne właściwości głosu ludzkiego z logicznego punktu widzenia.

WOKALISTA /
ŚPIEWAK OPEROWY

Tenor liryczny. Specjalizuje się w muzyce operowej, oratoryjno-kantatowej i kameralnej. Bliska jest mi również szeroko pojęta muzyka popularna, musical i jazz. Występowałem w kraju i za granicą wykonując repertuar z zakresu wszystkich epok. 

JANUSZ BAZYLEWICZ
– TENOR

Edukację wokalną rozpocząłem w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku u dr Ewy Barbary Rafałko oraz Kiry Boreczko-Dal, na wydziale śpiewu solowego. Następnie studiowałem na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku u prof. Ryszarda Minkiewicza i dr Krzysztofa Bobrzeckiego. W ramach stypendium  European Commission Erasmus Lifelong Learning Programme odbywałem część studiów w Zuyd Hogeschool – Maastricht Academy of Music, gdzie rozwijałem swoje umiejętności wokalne pod okiem prof. Fransa Kokkelmansa. 


Umiejętności wokalne doskonaliłem na kursach i warsztatach wokalnych pod okiem wybitnych śpiewaków w kraju i za granicą min.: Nelly Miricioiu, Claudio Desderi, Paul Esswod, Charlote Lehmann, Roger Smeets, Oliver Kloeter, Tamara Jongerden, Bogdan Makal, Piotr Kusiewicz, Urszula Kryger, Józef Frakstein, Janusz Niziołek.
Warsztat pedagogiczny rozwijałem realizując Studium Przygotowania Pedagogicznego w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w ramach którego miałem okazję czynnie i biernie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pedagogów uczelni. Realizowałem praktyki pedagogiczne w Szkole Muzycznej w Gdańsku Wrzeszczu. W ramach kursu „Metodic of singing” realizowałem praktykę pedagogiczną w Conservatorium Maastricht. Prowadziłem kursy, warsztaty wokalne jak i byłem konsultantem wokalnym zespołów wokalnych jak: Chór „Lira” z Rumii, Chór Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.  W ramach kursu wokalnego „Śpiew z logicznego i fizjologicznego punktu widzenia” na zaproszenie Studium Muzycznym im. Czesława Niemena. w Białymstoku udzielałem indywidualych konsultacji wokalnych słuchaczy szkoły .  W ramach Hochschule für Musik und darstellende Kunst Stuttgart miał przyjemność przygotowywać dyplom i korektę głosu z Miriam Klein z klasy śpiewu solowego Prof. Turid Karlsen. Od wielu lat pracuje jako konsultant wokalny tak w trybie online jak i stacjonarnym. Współpracowałem ze Szkołą Muzyczną w Gdańsku na Morenie. Obecnie pracuję jako instruktor głosu, nauczyciel śpiewu i koryguję głosy w ramach Open Voice Studio w Gdańsku.
Warsztat pedagogiczny uzupełniam o elementy metod i technik, które miałem okazję poznawać i eksplorować podczas studiów fizjoterapii w Medycznym Studium Zawodowym w Białymstoku i Akademii Medycznej w Białymstoku.  Technikę śpiewu klasycznego wzbogacam o elementy współczesnych technik jak SLS, Mix, Techniki Aleksandra, Metody Tomatisa, Techniki oddechowej Butejki, jak i stosowanych w fizjoterapii technik biernego odciążania napięć w oparciu o działanie kinestezji i synergii napięć promieniowych wynikających z naturalnych predyspozycji ciała ludzkiego. Od kilku lat mam przyjemność również pracować z osobami wymagającymi korekty głosu wynikającej z przebytych kontuzji, bądź przebytych procedur medycznych.

Doświadczenie artystyczne
Jako artysta śpiewak uczestniczyłem w nagraniach płyt: „Pasji Gdańskiej” Georga Philippa Telemanna z okazji zwrócenia dzieła przez Magdeburg miastu Gdańsk; „Krönungs-Messe” W. A. Mozarta – płyta nagrana na rzecz odbudowy  Kościoła Farnego w Guben; „Oratorium Wielkanocnego – Triduum Męki Pańskiej” Tomasza Stobierskiego; kolęd z Chórem WSAP w Białymstoku; „Elijah” F. Mendelssohna z Chórem Festiwalowym Wratislavia Cantans oraz Gabrieli Consort and Players.

Koncertowałem w kraju i zagranicą. Współpracowałem z: Orkiestra Filharmonia Koszalińska, Elbląska Orkiestra Kameralna, Gdyńska Orkiestra Kameralna, Opera Bałtycka, Filharmonia Wrocławska, Opera i Filharmonia Podlaska, Akademicka Orkiestra Barokowa w Katowicach, Barokowa Orkiestra Kameralna Silva Regnum.
Miałem przyjemność występować w Maastricht Theater aan het Vrijthof, Tilburg Schouwburg, Rotterdam Schouwburg, Utrecht Stadsschouwburg, Den Haag Lucent Danstheater, Einthoven Parktheater, Den Bosch Theater aan de Parade, Sittard Stadsschouwburg.

Wśród ważniejszych dzieł, które wykonywałem znajdują się:  „Il combattimento di Tancredi e Clorinda” C. Monteverdi; „Lutherische Messen”, „Magnificat”, „Die h-Moll-Messe” J. S. Bach; „Der Tod Jesu” C. H. Graun; „Danziger Passion”, „Ich weiß, dass mein Erlöser lebt” G. P. Telemann; „Messiah”, „Serse” G. F. Haendel; „Krönungs-Messe”, „Requiem”, „Le nozze di figro”, „Don Giovanni” W. A. Mozart; „Die Messe Nr. 2 in G-Dur” F. Shubert; Camille Saint-Saens „Oratorio de Noel”; „Elijas” Felix Mendelssohn; „Cigánské melodie”; A. Dvořák; „Il Tabarro” i „Tosca” G. Puccini,  „Dzwony” S. Rachmanninova, Requiem B. Chilcott i inne.

W swoim repertuarze posiadam działa z epoki baroku, klasycyzmu, bell canto, weryzmu jak i muzyki współczesnej. Bliska jest mi również współczesna muzyka popularna, jazz-owa jak i musicalowa.

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!


Comments

Jedna odpowiedź do „Hello world!”

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *